Cik tu būtu gatavs maksāt par kredītu internetā ?

2015. gadā Rīgā ir pieejami vairāk dažādu kredītu piedāvājumi nekā jebkur citur Baltijā. Daļēji tas skaidrojums ar Latvijas iedzīvotāju atvērtību jaunajam – ātrie aizdevumi, kredīts ar sms, daļēji ar slikto ekonomisko situāciju, kas IKP griezumā izskatās krietni labāk nekā reālā mājsaimniecības budžetā.

Nevar gan noliegt, ka tādi pakalpojumi kā sms kredit ir ērti un daļēji arī izdevīgi. Apstākļos, kad vajadzīgs neliels aizdevums mazo aizdevumu devēji var izlīdzēt, jo palīdz uzlikt ielāpu tūlīt un tagad. Lai finanšu ielāps būtu noturīgs ir būtiski, darboties mērķtiecīgi un to likt tikai tad, ja ir reālas izredzes to atmaksāt. Aizdevums bez ķīlas un komisijas, protams, izklausās labi, taču tajā pašā laikā jebkurš naudas aizdevums būs jāatmaksā (agri vai vēlu). Daļa aizņēmēju uzķeras uz solījumiem, kas paredz nemaksāt procentus (0%) vai nemaksāt komisiju (0%), taču tas, protams, ir tikai daļa no patiesības. Tajā pašā laikā ir dauzi cilvēki, kas nemaz nepadomā, ka aizņemoties tagad un atgriežot parādu, nākamajā mēnesī būs jādzīvo ar krietni mazākiem līdzekļiem. Ja tas nav iespējams un nav neviens cits, kas var izlīdzēt, iespējams, ka būs vajadzīgs atkārtots kredīts, bet tas jau ir ceļš un parādu spirāli. Izkļūt no šādas parādu spirāles iespējams vien a) palielinot ienākumus, b) samazinot izdevumus, c) atrodot alternatīvu ienākumu avotu/aizdevēju, kas var gaidīt ilgāk.

Cik izmaksā mikro kredīti internetā ?

Sms kredīts un online aizdevums vairumā gadījumu izmaksā ne vairāk kā 10 procenti mēnesī. Tiesa, daži aizdevēji prasa pat krietni vairāk, taču no tādiem ir iespējams izvairīties, apmeklējot portālu kredit.lv. Tajā norādītās izmaksas ir absolūtas un ietver arī gada procentu likmi, kas gan nav tas labākais kritērijs kredītiem uz vienu mēnesi vai mazāku termiņu. Atsauksmes par aizdevējiem ir tikpat dažādas kā aizņēmēju pieredze, taču parasti pozitīva pieredze ir tiem, kas pilda saistībs. Parādniekiem un ilgstošiem nemaksātājiem nākas saskarties ar kredītlīguma izpildi dzīvē, kas, protams, nekad nav patīkami.

Lai arī ātrais sms kredit aizdevums ir pieejams mazāk kā stundas laikā daudzi to vēlas aizņemties arī nakts stundās. Par laimi Latvijas likumdošana paredz, ka kredīts nakts laikā nevar tikt izsniegts. Tas ir svarīgi, jo daļa iedzīvotāju var naktī izlemt paņemt naudu alkohola reibumā, lai turpinātu izklaides, bet no rīta par šādu savu soli nemaz nepriecātos. Arī internetā vēl nesen bija atrodams video sižets, kur Krievijas pilsētā viena kredītdevēja darbiniece pilnā nopietnībā runāja par aizdevuma piešķiršanu ar klientu, kas bija iedzēris tik daudz, ka nevarēja skaidri parunāt. Lieki piebilst, ka atbilstoši Krievijas tradīcijām viņam aizdevums arī tika piešķirts. Latvijā nekas tāds gan nevar notikt, jo PTAC uzraudzības spēks ir krietni nopietnāks un vismaz aizdevējiem paredzētās sankcijas attur no nepārdomātas kredītu piešķiršanas.

Līdzīgu apkopojumu un padomus par to, kā atrast, kurš ir izdevīgākais ātrais kredīts un kā ietaupīt aizņemoties varat atrast arī citos portālos. Ja kaut kas tika aizmirsts, atvainojamies. Kredīta ņemšana ir nopietns solis. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas aizņemieties atbildīgi.